Strona głównaTenisowe przygody Radka i KubyRecenzje

Recenzje - Tenisowe przygody Radka i Kuby

Autor: Jacek Muzolf

... Cieszę się, że powstała taka książka jak „Tenisowe Przygody Radka i Kuby”. To całkiem nowe spojrzenie na program „Tenis 10” i nowe narzędzie do nauki Tenisa. Gratuluję autorom inicjatywy i liczę na ich dalsze pomysły ...

--
Prezes Polskiego Związku Tenisowego

Autor: Magdalena Rejniak-Romer

Kochane dzieciaki,

Kiedy autorzy niniejszej książki, których znałam dotąd tylko jako Trenerów Tenisa, opowiadali mi o tym, że chcą napisać książkę, pomyślałam sobie, że powstanie kolejny podręcznik, który bardziej się przyda innym Trenerom, tudzież rodzicom, a Wy sami obejrzycie ilustracje i odłożycie ją na półkę obok innych ciekawych książek. Kiedy dostałam gotową książkę, długo nosiłam ją w torbie, zanim zabrałam się za jej przeczytanie. Aż wreszcie któregoś dnia, wracając z pracy metrem do domu, wyjęłam ją i …przeczytałam jednym tchem. Kuba i Radek to dzieciaki w Waszym wieku, które jak każde z Was każdego dnia nawiązują przyjaźnie, uczą się i odkrywają świat.

Chłopcy mieli to szczęście, że w pobliżu ich domu właśnie otwarto nowy klub tenisowy, a odgłos odbijanej piłki zaprowadził ich do świata wspaniałej przygody, jaką jest gra w tenisa. Zachęcam Was gorąco, abyście razem z naszymi bohaterami odkrywali świat tenisa, który specjalnie z myślą o Was jest kolorowy, pełen zabawy, ruchu i przygody. Na korcie możecie się fantastycznie bawić, poznawać nowych kolegów i koleżanki, wyjeżdżać na obozy i zaznawać smaku pierwszych porażek i pierwszych zwycięstw. Dodatkowo, co ważne, pamiętajcie, że dzisiaj, dzięki programowi Tenis 10, który poznacie w niniejszej książce, w tenisa możecie grać nie tylko w klubach, ale także na boisku szkolnym, sali gimnastycznej oraz na Orlikach, które pewnie dobrze już znacie. To wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. A jak zacząć? Przeczytajcie sami.

--
Magdalena Rejniak-Romer - Członek Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, Koordynator Programu „Tenis 10” w Polsce.

Autor: Piotr Unierzyski

Czołowi metodycy napisali sporo książek i powstało wiele programów szkolenia zgodnych z filozofią Tenis10. Jednak książka, z którą możecie się zapoznać, jest wg mojej wiedzy, pierwszą powieścią (opowiadaniem) osadzoną w świecie tenisa dziecięcego. Wierzę, że dzięki niej młodzi czytelnicy poznają nie tyle, jak należy grać, ale przeze wszystkim, jakim fajnym (cool) sportem jest tenis. Życząc tego z całego serca, zachęcam do lektury „Tenisowych przygód Radka i Kuby”.

--
dr Piotr Unierzyski - Ekspert ITF

Autor: Magazyn Tenis Klub

„Tenisowe przygody Radka i Kuby” są zabawną, pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji ilustrowaną historia o dwóch chłopcach, którzy pokochali tenis. Książka, napisana przez Dariusza M. Preislera i Michała Filipiaka, traktuje o miłości do sportu, przyjaźni i radości z gry, o uczciwej rywalizacji i postępowaniu fair play...

--
zobacz pełen artykuł w PDF

Autor: Głos Wielkopolski

Zasiadając do lektury książki dwóch poznańskich autorów (nacodzień trenerów tenisa) Dariusza M. Preislera i Michała Filipiaka zdawałem sobie sprawę, że to książka dla dzieci. Zastanawiałem się jak ja, dorosły odbierać będę tekst, który przeznaczony jest dla ośmio- czy dziewięciolatków. Książkę o przygodach Radka i Kuby przeczytałem jednym tchem. Powód? W zrozumiałych dla każdego słowach opowiada ona o perypetiach dwóch kolegów z sąsiedztwa.

Łączą ich sportowe zainteresowania, które po wybudowaniu kortów w ich rodzinnej, małej miejscowości przekształcają się w pasję gry w tenisa. Autorzy w sposób bardzo przystępny zachęcają najmłodszych czytelników do uprawiania tej dyscypliny. Przekazują też umiejętnie podstawowe informacje (zasady gry, specjalistyczne słownictwo) o tenisie. Atutem książki jest także słowniczek tenisowy. Dla mnie jednak najważniejszy jest ostatni rozdział książki. Puenta to przekaz uniwersalnej wartości, niezależnie od tego, co się robi w życiu. Warto podkreślić, że „Tenisowe przygody Radka i Kuby” powstały w ramach programu „Tenis 10” Polskiego Związku Tenisowego

--
zobacz pełen artykuł w PDF

Autor: Wielkopolski Tenis&Squash

Książka traktuje o miłości do sportu, przyjaźni i radości z gry. O uczciwej rywalizacji i postępowaniu fair play. To bez wątpienia pierwsza na polskim rynku ilustrowana „opowieść tenisowa” przybliżająca zasady programu „Tenis 10”, napisana językiem prostym i zrozumiałym, nasycona barwnymi metaforami.

--
zobacz pełen artykuł w PDF

Autor: Edyta Polak

Jeżeli nie wiesz jak wprowadzić swoje dziecko na kort,podstaw mu pod nos „Tenisowe przygody Radka i Kuby". Tytułowi chłopcy w zabawny i przystępny sposób zachęcą czytelników do podjęcia tenisowego wyzwania. Książka ukazuje wartości,które niesie ze sobą ta elegancka i wyrafinowana dyscyplina -mowa tu o zażyłej przyjaźni, która podpierana sportowymi zasadami ,często przybiera głębokiej mocy.

Autorzy odsuwają uczucie powagi,snobizmu i przymusu,które często, kojarzą nam się z wyczerpującymi treningami na korcie- przywołują natomiast wrażenie przyjemnej i wciągającej gry-zabawy. Ta książka nie znuży nas fachowymi terminami (na wszystko przyjdzie właściwa pora!) - ta książka pomoże nam wkroczyć w fascynujący świat wśród rakiet i piłek :)